PDA

View Full Version : TO ΠΡΩΤΟ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ!

paris-kalamata
10-12-2013, 19:37
Παιδια σημερα μεσα στην Καλαματα πηγαινοντας σε μια δουλεια ολιγον βιαστικος αλλα παντα σε νορμαλ πλαισια περασε μια κοπελα με το αμαξι της το STOP και για λιγα εκατοστα δεν 'φιλιθηκαμε'...προλαβα να την ψιλοαποφυγω και να ριξω την μηχανη πλαγια πεφτοντας εννοειτε...:gn:...καθως πλησιαζα την διασταυρωση την εβλεπα που ερχοταν και εκοβα αλλα δεν το κοκαλωσα γιατι πιστευα οτι θα σταματησει.τελοσπαντων...ευτυχως ειχα τα προστατευτικα σιδερα και δεν γδαρθηκε η βεσπα μου στα καπακια!!!η κοπελα τυχαινει κ ειναι η γυναικα καλου γνωστου,οντας 'χωριο' η Καλαματα και τρελαθηκε.την καθησυχαζα ποση ωρα!!τρελο ε?..τι να κανουμε...συγνωμη αν σας κουρασα απλα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας...

axxis
10-12-2013, 19:47
:no: αυτα ειναι τα ασχημα μας....... αφου εισαι καλα.... αυτο εχει σημασια..........

απο γυναικες οδηγους.......... το νου μας.......

Mike px200e
10-12-2013, 20:18
Σημασία έχει που είσαι καλά ......

παντα σταματάμε ..... έχουμε δεν έχουμε προτεραιότητα ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ .....

Ποτέ δε ξέρεις πως θα αντιδράσει ο άλλος ......

Και πάμε σιγά για να έχουμε χρόνο να αντιδράσουμε ....:thumbsup:

paris-kalamata
11-12-2013, 07:59
Σημασία έχει που είσαι καλά ......

παντα σταματάμε ..... έχουμε δεν έχουμε προτεραιότητα ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ .....

Ποτέ δε ξέρεις πως θα αντιδράσει ο άλλος ......

Και πάμε σιγά για να έχουμε χρόνο να αντιδράσουμε ....:thumbsup:

εχεις δικιο Μike...κολλαει καμια φορα το μυαλο απο τα διαφορα που εχουμε και δεν τα υπολογιζεις...δε λες που δεν περασα εγω κανα STOP!:no:

lester
11-12-2013, 08:32
Ευτηχος δεν πάθατε τίποτε τέλος καλα Ολλα καλα. Θέλει πολυ προσοχή και την πατάμε εκει που δεν το περιμένουμε

cozakias
11-12-2013, 09:02
όλα οκ τότε αφού δεν έπαθες τίποτα φίλε μου. :thumbsup:
Δυστυχώς οι μοτοσυκλετιστές πάντα πρέπει εκτός τον εαυτό τους να προσέχουν και την οδήγηση των άλλων οχημάτων. Πάντα μα πάντα σε κάθε διασταύρωση κλπ πρέπει να φέρνεις στο μυαλό σου το χειρότερο σενάριο έτσι ώστε να είσαι έτοιμος -κάτι που έκανες πολύ σωστά έκανες κι εσύ-
τώρα απο εκεί και πέρα κρίμα για τα μηχανάκια αλλά δεν παύουν να είναι άψυχα σίδερα...

takis coza2
11-12-2013, 11:20
:no: αυτα ειναι τα ασχημα μας....... αφου εισαι καλα.... αυτο εχει σημασια..........

απο γυναικες οδηγους.......... το νου μας.......

ναι εχουμε δει και τους ανδρες οδηγους !!!!!!!
τυφλα να χει ο σουμαχερ

paris-kalamata
11-12-2013, 20:34
ευτυχως που ειμαι τερματοφυλακας και στα πεσιματα εχω συνηθισει!!:thumbsup (2):...ασχετο αλλα για να γελασουμε το ειπα...

paris-kalamata
11-12-2013, 20:37
παντως θελει να προσεχουμε οπως ειπατε ολα τα παιδια και για αυτο και σας το κοινοποιησα το ατυχηματακι μου για να 'ταραζομαστε' λιγο μεταξυ μας!!φυσικα μακρια απο ολους μας!:thumbsup::thumbsup:

Vespa p125ets
11-12-2013, 21:05
Σωστός. Εγώ ευτυχώς, Δόξα το Θεό, δεν είχα ποτέ άσχημο ατύχημα. Αν και πλήρωσα μια σαύρα στα 16 μου που την ακούμπησα λίγο στην πόρτα γτ μου έκοψε τον δρόμο (ανήλικος, οπότε όχι δίπλωμα για 125) Μεγάλη ιστορία. Τέσπα, αυτά τα λεφτά δεν είναι χαλαλήδικα.

Αυτό που θέλω να πω είναι πως πολλές φορές που γκάζωνα, μετά σκεφτόμουνα το εξής.
Και αν την ώρα που γκάζωνα έβγαινε κανένας;;;; Και παιδιά πραγματικά δεν σταματάει το ριμάδι, όσο καλά φρένα και να έχεις. Αλλά ακόμη και να μπορείς να σταματήσεις καλά, το ατύχημα γίνεται τόσο ξαφνικά που δεν προλαβαίνει το όχημα να ακινητοποιηθεί.

Ωστόσο είναι και λίγο θέμα τύχης, γτ αν εσύ είσαι σε όλα οκ, αλλά ο άλλος όχι και έρθει πάνω σου, με το μηχανάκι δεν γλιτώνεις τους τραυματισμούς εύκολα.

Τεσπά να είμαστε όλοι καλά, μακρυά απο ατυχήματα γτ αυτά είναι δύσκολα πράγματα.

Και τώρα που το θυμήθηκα.
Μου κάνει αφάνταση εντύπωση όταν πάω Θεσσαλονίκη στο ύψος αντιγονιδών με Αγ. Σοφία ρε παιδιά μερικούς που προσπαθούν να περάσουν τον δρόμο απο όπου να ναι και στέκονται μέσα στη μέση του δρόμου.

Δλδ λες, πώς αυτός ο ανθρωπος μου εμπιστεύεται εμένα την ζωή του. Με ξέρει;
Αν ο άλλος βιάζεται, αφαιρεθεί για λίγο, κάτι γίνει μέσα στο αυτοκίνητο, του φύγει λίγο πιο εκεί το τιμόνι, πως ξέρουν ότι όλοι θα οδηγήσουν σωστά και δεν θα έρθει κανένας που νομίζει πως οδηγάει φεράρι και δεν θα πέσει πάνω τους ή κανένα μηχανάκι που έχει βγει απο έξω και προσπερνάει;

Μου κάνει τρομερή εντύπωση γι αυτό το αναφέρω και συγγνώμη κ όλας, αλλά δεν μπορώ να κατανοήσω την σκέψη αυτών των ανθρώπων που, για μερικά δευτερόλεπτα που θα κάνουν λιγότερο να περάσουν απέναντι, ρισκάρουν έτσι την ζωή τους.

Τέτοια περιστατικά να είναι περαστικά και αγύριστα.