PDA

View Full Version : ΑΠΟΡΙΑ!

xatzi8
19-03-2011, 15:48
καλησπερα.ενας φιλος μου που εχει σχολη οδηγων μου ειπε οτι σε ενα χρονο απο σημερα οι βεσπες δεν θα μπορουν να περναν κτεο λογω καυσαεριων.εχει καθοριστει το euro3 για μηχανες ολων των ειδων.γνωριζει καποιος κατι η εχει ακουσει??:think:γιατι εχω μπει σε αποριες κ θελω να αγορασω μια παλια βεσπα κ δεν ξερω τι να κανω!κ αν μπορει να γινει κατι τετοιο ολοι αυτοι που εχουν διχρονα μηχανακια θα τα αποσυρουν..????:think::think::think:

Stamatis
19-03-2011, 15:52
Ισως δημιουργηθουν ζωνες κυκλοφοριας οπως στο εξωτερικο, οπου κυκλοφορουν οχηματα νεας τεχνολογιας.
Απαγορευση ομως για πριν το euro 3 δεν ισχυει καπου.

xatzi8
19-03-2011, 16:25
zωνες κτκλοφοριας δηλαδη?κτεο θα μπορουν να περασουν ομως??

pandelis
21-03-2011, 14:30
ασ τους να λενε αν δεν το δουμε....αυτα τα ακουμε χρονια και στην τελικη στην ελλαδα εισαι.....κοιτα γυρω σου γυφτοι χωρις φωτα πινακιδες ασφαλειες κτεο...αγροτικα ρημαδια και ενα σωρο σαραβαλα.....σε εμας θα την πεσουν?χθες συγκεκριμενα βλεπω ενα παλιο αγροτικο (στην σινδο)πηγαινε σαν καβουρας(οι πισω ροδες δεν ηταν ευθυγραμμισμενες με τις μπροστα !ειχαν 30-40-ποντους διαφορα) και ειχε καινουργιες πνακιδες και κτεο!!!!!!!

Vespix
21-03-2011, 16:22
φαε "λαδι" και ελα "βραδυ"!

stratos79
21-03-2011, 17:46
ασ τους να λενε αν δεν το δουμε....αυτα τα ακουμε χρονια και στην τελικη στην ελλαδα εισαι.....κοιτα γυρω σου γυφτοι χωρις φωτα πινακιδες ασφαλειες κτεο...αγροτικα ρημαδια και ενα σωρο σαραβαλα.....σε εμας θα την πεσουν?χθες συγκεκριμενα βλεπω ενα παλιο αγροτικο (στην σινδο)πηγαινε σαν καβουρας(οι πισω ροδες δεν ηταν ευθυγραμμισμενες με τις μπροστα !ειχαν 30-40-ποντους διαφορα) και ειχε καινουργιες πνακιδες και κτεο!!!!!!!

:th_Laie_67-1:

μηπως ηταν ενα κοκκινο Toyota hilux , γιατι ειναι ο γειτονας μου

sokin
02-05-2011, 11:36
Ακουσατε κατι για ΚΤΕΟ; Ακουσα οτι απο 1/05/2011 θα πρεπει να περασουνε ολα τα μηχανακια που ειναι απο το 1985 και πισω. Τι κανουμε που δεν περνανε οι vespa μας;ξερεις κανεις κατι γιατι μου δειξανε ΦΕΚ κανονικα.

gregpap
02-05-2011, 12:23
Ακουσατε κατι για ΚΤΕΟ; Ακουσα οτι απο 1/05/2011 θα πρεπει να περασουνε ολα τα μηχανακια που ειναι απο το 1985 και πισω. Τι κανουμε που δεν περνανε οι vespa μας;ξερεις κανεις κατι γιατι μου δειξανε ΦΕΚ κανονικα.

εφοσον εισαι στα ορια του κατασκευαστη (οτι γραφεται στην αδ. κυκλ.) δεν μπορει να σου απαγορευσει τη χρηση, ειναι σαν να μην δεχεται την αδ. κυκλ. που σου εχει εκδοσει!!! :thumbsup (2):

sokin
02-05-2011, 13:10
καταλαβα. το μικρο που εχω τωρα. δεν το βλεπω να περναει ΚΤΕΟ
οντως ισχυει δηλαδη το ΚΤΕΟ? το ακουσατε?

Vespix
02-05-2011, 14:03
νικολα την προηγουμενη βδομαδα ειμουν στον βαγγελη και απο οτι ακουσα απο τηλ που τον πηραν επιβεβαιωθηκε οτι περναν τα μηχανακια απο 1/5/11 εως 85' μοντελο και σε ενα εξαμηνο τα αλλα..η πρωτη μου απορια φυσικα ηταν τι γινεται με τα διχρονα..
δεν τους ενδιαφερει λεει η καυση και η ρυπανση.
μονο ηλεκτρολογικα(φωτα κορνες φλας κλπ)και ΗΧΟρυπανση(εξατμησεις κλπ)
(((φυσικα οσες βεσπουλες δεν εχουν χαρτια θα αντιμετωπισουν προβλημα...)))

pandelis
02-05-2011, 14:03
ισχυει το κτεο και εχει ηδη περασει βεσπα του 82-85!αυτο που δεν ξερω ειναι τι θα γινει με τα <παντρεμενα μοτερ> εκει θα γινει το ελα να δεις πιστευω εκτος αμα παιξουν αλλα κολπα...

Vespix
02-05-2011, 14:05
και φυσικα ΔΕΝ μπορουν να ΜΗΝ στο περασουν για λογους φλας για τον λογο που ανεφερε και ο φιλος γκρεγκπαπ..ειναι ο ιδιος λογος για τον οποιο δεν μπορουν να σου κοψουν κληση για φλας..

PaNOS
02-05-2011, 15:01
Αφήστε να ανησυχούν οι κάγκουρες , τα βεσπάκια είναι κυριλέ και δεν θα έχουμε πρόβλημα .

Stamatis
02-05-2011, 16:00
Παιδια μη τρελαθουμε κιολας.
Για να παρουν τα 50 ευρω ειναι το θεμα, σιγα μην κανουν δοκιμες πεδησης και ρυπομετρηση σε βεσπες και παπια.
Φωτα κορνα θορυβος και εξω απο την πορτα.

Περασα ΚΤΕΟ (χωρις λαδι) ενα Λαντ Ροβερ που ειχε τις τροποιησεις της αρκουδας.
Αμα φρεναρει, εχει φωτα και δεν ρυπαινει ολα καλα τα βρισκουν.
Και ας ειχε κολημενο σασι και δυο οροφους υψος απο τα αμορτισερ.

vasilis
02-05-2011, 16:06
χαχα, έτσι πέρασε και το νίβα μου, και ας μην χωρούσε παραλίγο στο υπόστεγο από το ψήλωμα.. πάντως για τα μηχανάκια θα κοιτάνε κυρίως τον θόρυβο..

Vespix
02-05-2011, 17:21
Για να παρουν τα 50 ευρω ειναι το θεμα

ετσι ακριβως ειναι....αυτο και τιποτα αλλο..:ranting2:

sokin
02-05-2011, 17:34
αμα ειναι vespino και κυκλοφορει με αδεια απο PK... σκουρα τα βλεπω τα πραγματα παιδες για πολλα vespakia.μπορει να φρεναρει να στριβει να πηγαινει super αλλα....

sokin
02-05-2011, 18:45
ισχυει το κτεο και εχει ηδη περασει βεσπα του 82-85!αυτο που δεν ξερω ειναι τι θα γινει με τα <παντρεμενα μοτερ> εκει θα γινει το ελα να δεις πιστευω εκτος αμα παιξουν αλλα κολπα...

πως? θελω να πω ειδανε φλας κτλ ? που? Θεσσαλονικη

xitogeo
03-05-2011, 01:38
simonini:no: