Go Back   Vespafans > Lambretta > Serveta - SIL - Nsu

Reply

Thread Tools Display Modes
  #11   Share on facebook
Old 08-01-2011, 19:44
TARATATA's Avatar
TARATATA Ο χρήστης TARATATA δεν είναι συνδεδεμένος
Γνωστος και ως Abdul Hassan Sexuali

TARATATA has much to be proud ofTARATATA has much to be proud ofTARATATA has much to be proud ofTARATATA has much to be proud ofTARATATA has much to be proud ofTARATATA has much to be proud ofTARATATA has much to be proud ofTARATATA has much to be proud ofTARATATA has much to be proud ofTARATATA has much to be proud of

πολυ ενδιαφερουσα ιστορια

ευχομαι να τη χαιρεσαι με οποιον τροπο επιθυμεις

δεν καταλαβα πως και γιατι αλλα αντι να ταυτιστω με τον ανθρωπο του θεματος ταυτιστηκα με το <<αντικειμενο>>

χωρις να θελω να γινω αγενης θα γραψω καποιες σκεψεις που εκανα αυθορμητα

πολλοι πιστευουν οτι μια μοτοσυκλετα εχει ψυχη και δεν ανηκει στην κατηγορια τοστιερα-τρυπανι-ψυγειο-ανεμιστηρας κ.λ.π., αν και δεν αποδεικνυεται με βιολογικους ορους.

αν ισχυει παντως ,πρεπει να ειναι πολυ δυστυχισμενη η δολια

σαν μια νεα πενταμορφη γυναικα που ζει σε μια <<βιτρινα>>

η σαν ενα ζωηρο αγορι που που ενω μπορει να τρεξει,να δει την εξοχη,να παιξει,ν΄αγαπησει το εχουν καταδικασει να μενει ατσαλακωτο μεσα,καπου μεσα

θα ηθελε αραγε καποιος τετοιου ειδους αθανασια?

μηπως ειναι μεταφυσικα <<ανηθικο>>?

αναρωτιεμαι αν ο εργοστασιαρχης,ο σχεδιαστης,ο εργατης που την δημιουργησαν θα ηθελαν να την εβλεπαν ετσι?

σκεφτομαι τι να ωθει εναν συλλεκτη σε μια τοσο υπερπροστατευτικη συμπεριφορα

εστω οτι εβγαινε για μια μικρη ετησια βολτα σιγουρα θα εχανε καποια ευρω απο την αξια της αλλα απο την αλλη τιποτα δεν κερδιζεις αν δεν χασεις κατι αλλο

ελπιζοντας βεσπαμια-σωκρατη οτι δεν σε εχω προσβαλλει θα ηθελα να σε ρωτησω δυο πραγματα

1.υπαρχει καποιο ποσο ,εστω και υπερογκο,που θα σε δελεαζε για να την αποχωριστεις?

2.αν γνωριζες(χτυπα ξυλο) οτι εχεις λιγες ημερες ζωης,θα ηθελες να την οδηγουσες εστω μια φορα?
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to TARATATA For This Useful Post:
Stathis (08-01-2011)
  #12   Share on facebook
Old 08-01-2011, 21:03
vespamia Ο χρήστης vespamia δεν είναι συνδεδεμένος
Vespa Senior

vespamia will become famous soon enoughvespamia will become famous soon enough

Quote:
Originally Posted by TARATATA View Post
πολυ ενδιαφερουσα ιστορια

ευχομαι να τη χαιρεσαι με οποιον τροπο επιθυμεις

δεν καταλαβα πως και γιατι αλλα αντι να ταυτιστω με τον ανθρωπο του θεματος ταυτιστηκα με το <<αντικειμενο>>

χωρις να θελω να γινω αγενης θα γραψω καποιες σκεψεις που εκανα αυθορμητα

πολλοι πιστευουν οτι μια μοτοσυκλετα εχει ψυχη και δεν ανηκει στην κατηγορια τοστιερα-τρυπανι-ψυγειο-ανεμιστηρας κ.λ.π., αν και δεν αποδεικνυεται με βιολογικους ορους.

αν ισχυει παντως ,πρεπει να ειναι πολυ δυστυχισμενη η δολια

σαν μια νεα πενταμορφη γυναικα που ζει σε μια <<βιτρινα>>

η σαν ενα ζωηρο αγορι που που ενω μπορει να τρεξει,να δει την εξοχη,να παιξει,ν΄αγαπησει το εχουν καταδικασει να μενει ατσαλακωτο μεσα,καπου μεσα

θα ηθελε αραγε καποιος τετοιου ειδους αθανασια?

μηπως ειναι μεταφυσικα <<ανηθικο>>?

αναρωτιεμαι αν ο εργοστασιαρχης,ο σχεδιαστης,ο εργατης που την δημιουργησαν θα ηθελαν να την εβλεπαν ετσι?

σκεφτομαι τι να ωθει εναν συλλεκτη σε μια τοσο υπερπροστατευτικη συμπεριφορα

εστω οτι εβγαινε για μια μικρη ετησια βολτα σιγουρα θα εχανε καποια ευρω απο την αξια της αλλα απο την αλλη τιποτα δεν κερδιζεις αν δεν χασεις κατι αλλο

ελπιζοντας βεσπαμια-σωκρατη οτι δεν σε εχω προσβαλλει θα ηθελα να σε ρωτησω δυο πραγματα

1.υπαρχει καποιο ποσο ,εστω και υπερογκο,που θα σε δελεαζε για να την αποχωριστεις?

2.αν γνωριζες(χτυπα ξυλο) οτι εχεις λιγες ημερες ζωης,θα ηθελες να την οδηγουσες εστω μια φορα?

Καλησπέρα, μην ανησυχείς, κανένα πρόβλημα. Για το (1) η απάντηση είναι όχι για την ώρα αλλά ποτέ δεν ξέρεις πως σου έρχονται τα πράγματα και μπορεί κανείς να βρεθεί σε ανάγκη. Για το (2), το έχω ήδη αποφασίσει να την κάνω βόλτα όταν με το καλό φτιαχτεί και γίνουν τα παραίτητα (λάδια, λάστιχα-τα πρώτης τοποθέτησης πάντα τα κρατάω-, κλπ). Και εγώ πιστεύω ότι τί 8 χιλιόμετρα, τί 18, πάλι καινούρια θα είναι. Και έτσι θα την χαρούν και πολλοί άλλοι μαζί μ'εμένα.
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to vespamia For This Useful Post:
Angelos (10-04-2012), PaNOS (09-01-2011), PS (09-01-2011), Stathis (08-01-2011)
  #13   Share on facebook
Old 09-01-2011, 01:46
Lambretta's Avatar
Lambretta Ο χρήστης Lambretta δεν είναι συνδεδεμένος
LCH Presidente

Lambretta has a brilliant futureLambretta has a brilliant futureLambretta has a brilliant futureLambretta has a brilliant futureLambretta has a brilliant futureLambretta has a brilliant futureLambretta has a brilliant futureLambretta has a brilliant futureLambretta has a brilliant futureLambretta has a brilliant futureLambretta has a brilliant future

Quote:
Originally Posted by vespamia View Post
έχω ήδη αποφασίσει να την κάνω βόλτα όταν με το καλό φτιαχτεί και γίνουν τα παραίτητα (λάδια, λάστιχα-τα πρώτης τοποθέτησης πάντα τα κρατάω-, κλπ). Και εγώ πιστεύω ότι τί 8 χιλιόμετρα, τί 18, πάλι καινούρια θα είναι. Και έτσι θα την χαρούν και πολλοί άλλοι μαζί μ'εμένα.
και με τα 1018 πάλι καινούρια θα είναι
πάμε γερά!
  #14   Share on facebook
Old 09-01-2011, 10:44
Apeastos's Avatar
Apeastos Ο χρήστης Apeastos δεν είναι συνδεδεμένος
Apemaniac

Apeastos has much to be proud ofApeastos has much to be proud ofApeastos has much to be proud ofApeastos has much to be proud ofApeastos has much to be proud ofApeastos has much to be proud ofApeastos has much to be proud ofApeastos has much to be proud ofApeastos has much to be proud ofApeastos has much to be proud of

Δεν εχετε αδικο αλλα να ειμαστε ρεαλιστες μιλαμε για μηχάνημα και οχι για αθρωπινη ψυχή ποσο μάλλον για ενα παιδάκι... Δεν ειμαι συλλέκτης αλλα αν ειχα ενα τετοιο σκουτερ δεν θα το κινούσα. Και αν ηξερα οτι αυριο θα πεθάνω προφανώς το σκουτερ θα ηταν το τελευταίο πραγμα που θα με ενιαζε . Θα με ενιαζε τι θα κανει η οικογενεια μου το παιδι μου και οχι το σιδερο.Γιατι ενα κομματι σιδερο ειναι. Προφανώς ο σχεδιαστής δεν μπορουσε τοτε να φανταστεί οτι μετα απο 50 χρονια αυτο που εκανε πήρε τέτοια μεγαλη αξια και δεν ηταν ο σκοπος του αυτος. Ο σκοπος του ηταν να κανει ενα δελεαστικό μεταφορικό μεσο... Ασχετα με το πως το βλεπουμε εμεις μετα απο 50 χρονια !!!

Last edited by Apeastos; 09-01-2011 at 11:00.
Reply With Quote
  #15   Share on facebook
Old 09-01-2011, 12:06
PS's Avatar
PS Ο χρήστης PS δεν είναι συνδεδεμένος
.

PS is a splendid one to beholdPS is a splendid one to beholdPS is a splendid one to beholdPS is a splendid one to beholdPS is a splendid one to beholdPS is a splendid one to behold

Sωκρατη ευχαριστω για το χρονο σου και την διαθεση να μοιραστεις μαζι μας αυτο το κοσμημα για τα ελληνικα - και οχι μονο -δεδομενα...

Απιστευτο. Δεν εχω λογια !
Reply With Quote
  #16   Share on facebook
Old 09-01-2011, 17:13
axxis's Avatar
axxis Ο χρήστης axxis δεν είναι συνδεδεμένος
Parasandals ® Inc.

axxis has a reputation beyond reputeaxxis has a reputation beyond reputeaxxis has a reputation beyond reputeaxxis has a reputation beyond reputeaxxis has a reputation beyond reputeaxxis has a reputation beyond reputeaxxis has a reputation beyond reputeaxxis has a reputation beyond reputeaxxis has a reputation beyond reputeaxxis has a reputation beyond reputeaxxis has a reputation beyond repute

Εγω παντως θα χαιρομουνα παρα πολυ να σε εβλεπα απο μακρια να βολταρεις μια ηλιολουστη κυριακη αυτο το "μηχανακι".

Δεν παυει να ειναι μηχανακι και ας ειναι αριστουργημα. Σε ευχαριστω και εγω που μοιραζεσαι μαζι μας.
Reply With Quote
  #17   Share on facebook
Old 09-01-2011, 18:20
fidel's Avatar
fidel Ο χρήστης fidel δεν είναι συνδεδεμένος
Vespa Maniac

fidel is just really nicefidel is just really nicefidel is just really nicefidel is just really nicefidel is just really nice

Ωραιο μηχανακι!Το 1955 με ρολοι!!!

Bookmarks

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules